O autorovi

Vladimír Šoltys

Žije ve městě Jičín, veterinář, horolezec, ornitolog, fotograf.

Vladimír ŠoltysProfesí veterinář. Svému zaměstnání se věnuje jako soukromý veterinární lékař. Jeho zájem o zvířata, hory a přírodu vůbec se projevil I v potřebě zachytit jedinečné okamžiky prostřednictvím objektivu fotoaparátu. Klasické fotografii se intenzivněji věnoval od roku 1978, fotografování živočichů pak od roku 2010 na digitální formát. Přestože se fotografování nevěnuje profesionálně, jeho fotografie mohou pravidelně shlédnout čtenářI některých periodik, např. Koktejl, Příroda, Naše příroda, Krkonoše, Veronica, Ptačí svět.

Svoje snímky poskytuje také některým neziskovým organizacím, jež se věnují ochraně přírody jako český svaz ochránců přírody a česká společnost ornitologická, na jejichž projektech se podílí jako ornitolog a kroužkovatel. Jeho fotografie se objevují I na webových stránkách těchto organizací: www.birdlife.cz, www.vcpcso.cz, www.rozdalovickerybniky.eu. Výzkumu místních ptačích populací v české republice se věnuje především v ptačí oblasti rožďalovické rybníky, na jejímž vyhlášení se v roce 2004 podílel jako spoluautor návrhu tohoto území do programu natura 2000.

Díky své lásce k horám a horolezení navštěvuje významné skalní I vysokohorské oblasti v evropě I ve světě. Kromě vysokých tater, apl, kavkazu, altaje také himaláje a tropické ledy na mt. Kenya a kilimanjaro nebo severní ameriky. I z těchto cest se o své fotografie podělil v časopise montana a webových stránkách www.lezec.cz.

Doména "Geo-icon" byla zaregistrována a vytvořena v roce 2012. Velmi volný překlad těchto dvou latinských slov by se dal vyjádřit slovy "Obraz země" nebo "Obrazy země". Snahou autora bude naplnit význam tohoto souloví. Zachycovat obrázky naší země v nedotčené přírodě, vprostřed civilizace I v nitru lidí.

Aktuálně používaná fototechnika :

Canon 5d mark iii
Canon 5d mark ii
Canon ef 500/4 l is usm
Canon ef 70-200/2,8 l usm
Canon 100/2,8 usm
Canon 17-40 f4 l usm

Čeština